Nici do szycia wyrobów skórzanych

Skóra jest jednym z najstarszych materiałów do produkcji odzieży, obuwia i mebli. Skóra jest indywidualna, wytrzymała i wszechstronna.

Nici do szycia skóry
Szycie skóry

Różnorodność skóry

Charakterystyczny kolor i faktura powierzchni sprawiają, że skóra jest jedyna w swoim rodzaju. Istnieje wiele rodzajów skóry, od błyszczącej i elastycznej po matową i szorstką. Różnią się one także w szczególności rodzajem użytkowania, z jakiego gatunku zwierząt pochodzi skóra oraz rodzajem wykończenia lub garbowania. Dzięki naszym wysokiej jakości niciom szwalniczym oferujemy odpowiednie rozwiązanie dla każdego rodzaju skóry.

Pobierz broszurę EN

Nici do zastosowań skórzanych

Niezależnie od tego, czy chodzi o odzież, obuwie, torebki, meble tapicerowane czy wnętrza samochodów, zastosowania skóry są wielopłaszczyznowe. Nasza gama nici szwalniczych obejmuje całe spektrum obróbki skóry.

Przemysłowe nici do skóry
Nici do szycia dekoracyjnego skóry

Funkcjonalność i estetyka w harmonii

Podczas używania skóry często skupiamy się na aspektach funkcjonalnych i bezpieczeństwa. Zastosowana nić szwalnicza musi cechować się przede wszystkim odpornością na rozdzieranie i wytrzymałością. Ponadto wyroby skórzane muszą również spełniać wymagania dotyczące mody i komfortu noszenia. Nici szwalnicze do skór muszą więc być atrakcyjne wizualnie – dlatego oferujemy nici szwalnicze w różnych kolorach. Nasze nici szwalnicze zapewniają doskonałe wrażenia zarówno wizualne, jak i funkcjonalne!

Szycie skóry – porady i wskazówki

Skóra ma szczególne właściwości w swojej strukturze, a jej obróbka jest niezwykle wymagająca. Skóra jest twardsza niż inne materiały i charakteryzuje się zamkniętą powierzchnią, która jest przebijana podczas szycia. Dlatego każdy ścieg igłowy pozostawia widoczną dziurę, a szwy muszą być od razu idealne! Podczas obróbki parametry szycia – grubość nici, grubość igły i ustawienia maszyny – muszą być optymalnie skoordynowane.

Szycie wyrobów skórzanych

Akcesoria ze skóry

Bransoletki, paski, paski do zegarków, torebki, walizki czy torby – wybór galanterii skórzanej jest ogromny. Nasze nici szwalnicze nadają skórzanym akcesoriom mocny szew i wyjątkowy wygląd.

Nici do skóry